1st August روز Wهای جهانی

1st August
آنچه در این مطلب می خوانید

روز جهانی وب روزی است که به تجلیل از جست‌و‌جو در وب و فعالیت آنلاینیتکه دنیایی از اطلاعات را زیر پاهای ما قرار داده است اختصاص داده شده است.

وب (World Wide Web)، توسط تیم برنرز لی (Timothy John Berners–Lee)دانشمند انگلیسی، در مرکز CERN در ژنو سوییس به عنوان راهی برای برقراریارتباط او با همکارانش از طریق هایپرلینک به وجود آمد.او اولین برنامه‌ کامپیوتری جست‌و‌جوی وب را در سال 1990، یعنی هنگامی کهدر شرکتی سویسی کار می‌کرد نوشت.

مرورگر وب در سال 1991 تحقق پیدا کرد؛در ژانویه‌ 1991 برای سایر محققان به نمایش گذاشته شد و بعد در آگوست همانسال در معرض عموم مردم قرار گرفت. یک ربع قرن بعد از آن تاریخ، WWWبه ابزار اصلی تعامل، تراکنش و ارتباط بین نسل بشر تبدیل شده است و فرصت هاییرا برای مردم به وجود آورده، که برای نسل های پیشین غیر قابل تصور بوده است.

ما روز جهانی وب را با آنلاین شدن، سلفی گرفتن و انتشار آن‌ها در فضاهای اجتماعی،تبادل اطلاعات در بلاگ‌ها، یادداشت‌برداری از پادکست‌ها، برگزاری کنفرانس‌هایآنلاین جهت گفتگو در مورد آب و هوا، بک آپ گرفتن از داده هایمان و قراردادن آنها در سرورهای اینترنتی، به اشتراک گذاشتن عکس‌هایمان با افراد خانواده،تعیین وقت پزشک به صورت آنلاین و … جشن می‌گیریم.

اشتراک گذاری:

3.7 3 امتیازها
امتیاز دهی به محتوا
مشترک شوید
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
نمایش تمام دیدگاه ها