Deprecated: Invalid characters passed for attempted conversion, these have been ignored in /home/netwaypr/public_html/wp-content/plugins/RCP-Zarinpal/scopbin/16335447.php on line 1
مایکروسافت سرورهاش رو غرق میکنه!!!! - نت وی پرایم

مایکروسافت سرورهاش رو غرق میکنه!!!!

microsoft-server
آنچه در این مطلب می خوانید

امروزه همه شرکت های بزرگ و کارخانجات انبوه و دولت ها نگرانی های مربوط به افزایش دمای کره زمین و صرفه جویی در مصرف سوخت را درک کرده اند.جالب است بدانیدکه شرکت معظم مایکروسافت نیز از این مورد مستثنی نیست.

همانطور که می دانید سالیانه شرکت های بزرگ کامپیوتری هزینه بسیار زیادی را برای نگه داری از سرورها در Datacenter هایشان پرداخت می کنند. هزینه هایی مربوط به مصرف بالای انرژی و سرمایش Datacenter ها در گوشه گوشه دنیا. حال شرکت مایکروسافت در اقدامی هوشمندانه تصمیم به انتقال سرورهای خود به عمق اقیانوس کرده است.

مایکروسافت معتقد است که به دلیل پایین بودن دمای آب از عمق مشخصی به بعد و همچنین استفاده از انرژی های برگشت پذیر می تواند هم هزینه های سرمایشی خود و هم هزینه های مربوط به انرژی را به شدت کاهش دهد. در این پروژه که فعلا به صورت آزمایشی در حال اجرا هست،864 سرور در کانتینرهای 40 فوتی کپسوله شده و به زیر سطح دریا به مدت 12 ماه منتقل می شوند تا سطح عملکرد و شرایط محیطی آن مانند میزان رطوبت، دما و… اندازه گیری و در صورت مناسب بودن شرایط شروع به سرویس دهی کند.

اشتراک گذاری:

0 0 امتیازها
امتیاز دهی به محتوا
مشترک شوید
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
نمایش تمام دیدگاه ها